12 czerwca 2019 roku uczniowie klasy II a i II b pojechali na wycieczkę do  Torunia. Najpierw, wspólnie z panią przewodnik, dzieci zwiedzały Stare Miasto. Słuchały wielu legend związanych z Toruniem, podziwiali piękny, toruński ratusz i zabytkowe kamienice.

Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci było podejście do Krzywej Wieży. Mieliśmy okazję przekonać się, czy jesteśmy prawdomówni. Kolejną atrakcją była wizyta w Planetarium i sens na temat Układu Słonecznego. Następnie uczniowie oglądali Dom Kopernika i wysłuchali informacji o życiu i pracy tego wielkiego astronoma. Spacer po Starym Rynku zakończył się wspólnym zdjęciem pod słynnym pomnikiem Mikołaja Kopernika. Rejs statkiem po Wiśle to kolejne niezapomniane przeżycie.  Skuszeniu zapachami pierników wybraliśmy się do  Żywego Muzeum  Piernika.  A tam, pokaz wypieku toruńskich ciasteczek według dawnych receptur. Pod okiem doświadczonych mistrzów, poznaliśmy historię słynnego przysmaku. Później każdy z nas samodzielnie przygotował własny pierniczek, a po jego upieczeniu zabrał go jako wspaniałą pamiątkę z Torunia.