W piątek 13 IX odbyły się w Konińskim Klubie Szermierki pokazy zachęcające uczniów klas III do takiej formy aktywności fizycznej.

Pokazy i ćwiczenia praktyczne prowadził Tomasz Tylkowski – nauczyciel naszej szkoły, jednocześnie świetny szermierz i instruktor. Dzieci mogły poznać podstawy szermierki i uczestniczyły w konkursach, w których mogły się wykazać sprawnością i szybkim refleksem. Pan Tylkowski nadmienił, że na zajęcia dodatkowe może uczęszczać tak naprawdę każdy uczeń, który wyrazi chęć i zainteresowanie szermierką.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni i wielu zadeklarowało chęć cotygodniowego uczęszczania na takowe zajęcia. Może wśród nich będzie kiedyś przyszły Mistrz Polski ! Powodzenia !