Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. nastąpi zawieszenie stacjonarnego funkcjonowania szkół na rzecz nauczania zdalnego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2021 r. poz. 2301).

W  przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, szkoła zapewnia  realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.

Organizacja zajęć świetlicowych.

Niezależnie od nauczania zdalnego szkoła zapewnia organizację zajęć świetlicowych. Takie zajęcia mogą być zorganizowane: na wniosek rodziców dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, jeżeli rodzice nie są w stanie zapewnić opieki uczniowi. Dzieci objęte opieką świetlicową będą realizowały  zajęcia zdalne na terenie szkoły.

Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze i wspomagające.

Nadal stacjonarnie prowadzone będą zajęcia:
– rewalidacyjno-wychowawcze,
– zajęcia wspomagające (od 20 do 22 grudnia 2021 r.)

Organizacja tych zajęć będzie następowała w bezpośrednim kontakcie z dzieckiem na terenie szkoły.

Konsultacje na terenie szkoły

W trakcie zawieszenia będą mogły być organizowane konsultacje:
– dla uczniów kl. VIII indywidualnie lub grupowo z nauczycielem prowadzącym zajęcia z przedmiotów, z których uczniowie będą zdawać egzamin (nie są obowiązkowe).

• Zimowa przerwa świąteczna: 23-31.12.2021r.
  • Rada klasyfikacyjna 14.01.2022 r.
  • Ferie zimowe 17-30.01.2022r.
  • Zebrania z rodzicami podsumowujące I półrocze 02-03.02.2022r.