2021/2022

POWIATOWY KONIŃSKI KONKURS HISTORYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ „ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ” II EDYCJA:
LAUREACI – JULIA GAJEWSKA 8C, MARCIN KULIK 8C

W ramach Tygodnia Ziemi uczniowie klas siódmych wieli udział w konkursie na ekotorbę. Samodzielnie szyli i ozdabiali swoje torby, zobaczyli że ze starych ubrań może powstać coś nowego i wyjątkowego. Powstały piękne torby.
I miejsce: Amelia Urbanowska kl. 7c, Zuzanna Rybkowska kl.7a
II miejsce: Maja Staszak kl. 7a, Michalina Antecka kl. 7d
III miejsce:  Blanka Piotrowska kl. 7b, Weronika Prybacka kl. 7c
wyróżnienie: Hanna Karolczuk kl. 7b, Natalia Woźniak kl. 7b

W dniu 02.04.2022r. w Poznaniu odbył się etap wojewódzki konkursu przyrodniczego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody SALAMANDRA. pt. “Drzewa Polski”. W rywalizacji uczestniczyło 90 uczniów z różnych szkół całego województwa. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIII c  tj. Helena Bartczak, Maja Grudzińska, Julia Gajewska i Hanna Ratajkiewicz. Trzy z nich zostały finalistkami etapu wojewódzkiego a Julia Gajewska laureatką konkursu zdobywając VII miejsce. Julia uczestnicząc w tym konkursie dodatkowo zdobyła 2 punkty rekrutacyjne, zgodnie z wykazem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów !!!

Powiatowy Konkurs Języków Obcych
6 kwietnia 2022r. czworo siódmoklasistów naszej szkoły wzięło udział w finałowym etapie V Powiatowego Konkursu Języków Obcych zorganizowanym przez 3 LO pod honorowym patronatem prezydenta miasta Konina Piotra Korytkowskiego. Marianna z klasy 7a, Michasia i Amelka z klasy 7c oraz Sebastian z klasy 7d ze świetnymi rezultatami rozwiązali trudny test językowo-gramatyczno-kulturowy. Marianna i Amelka trafiły do pierwszej dogrywki, którą przeszła Marianna i uczestniczyła w drugiej ustnej dogrywce. W jej efekcie w całym konkursie zajęła znakomite III miejsce. Congratulations J

Konkurs plastyczny “Patriotyzm dziś”
I miejsce – Hanna Poniedziałek
II miejsce – Dominik Kaliszak, Iga stasińska
III miejsce – Lena Zawrocka

Konkurs fotograficzny “W poszukiwaniu biało-czerwonej”
WYRÓŻNIENIE – Kinga Guźniczak
I miejsce – Marcjanna Pęksyk, Dominik Kaliszak
II miejsce – Miłosz Klimek, Antoni Nowak
III Miejsce – Julia Kozak, Amelia Zawadzka

W dniu 12.10. odbyły się Mistrzostwa Miasta  Konina w pływaniu drużynowym Nasza szkoła w kategorii dzieci dziewczynki zajęła 3 miejsce. Skład drużyny: Michalina, Gabrysia, Zuza, Laura i Weronika z klasy 7c oraz Łucja z klasy 5a.
Chłopcy zostali Mistrzami Miasta Konina z awansem do finału wojewódzkiego. Skład drużyny: Ksawery i Olek z klasy 5a, Adam i Szymon z klasy 7b, Krzysiu z klasy 7d oraz Szymon z klasy 5c.

Reprezentacja dziewcząt w składzie Maja Bartczak, Sudalia Gliniewicz, Nadia Jamroszczak Lena Gulczynska, Dominika Kedzierska, Kornelia Łysiak oraz Julia Namyslowska wywalczyła III miejsce?? w Mistrzostwach Miasta Konina IMSz w unihokeju.

Uczniowie, którzy podczas sprawdzania tabliczki mnożenia uzyskali 100%.
KLASA 7
Karolczuk Hanna (7b), Pawłowska Laura (7c), Bąkowski Wiktor (7d), Rogowska Lena (7e).
KLASA 8
Michalski Maksym 8a),  Kołodziejski Jakub (8a),  Jakubowski Aleksander (8a),  Ptak Krystian (8b),  Szymczak Mateusz (8b)

II miejsce w  Igrzyskach Miasta Konina w badmintonie w kategorii IMS chłopców:  Mikołaj Jóźwiak, Aleksander Kmieć, Wiktor Urbaniak.

IV miejsce w  Igrzyskach Miasta Konina w badmintonie w kategorii IMS dziewcząt: Zofia Hańczewska, Maja Staszak, Maria Wróbel.