2022/2023

ALEKSANDRA MIEDZIŃSKA – TANIEC

Od 5 lat tańczy w zespole Top Dance  3B w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie  prowadzonym przez Panią 
Agnieszkę Łapaj-Lewandowską. 

Wraz z grupą uczestniczyła w roku 2019 w IX Ogólnopolskim Spotkaniu Tanecznym w Kłodawie, gdzie zajęły I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Następnie w maju 2022 uczestniczyły w III Konfrontacjach Tańca Współczesnego im. Izabeli Szafrańskiej, gdzie zajęły 1 miejsce. Natomiast w grudniu 2022r. uczestniczyły w konkursie “Time for Dance” w Legionowie i zajęły 3 miejsce.


ANTEK PAPIEWSKI – STRAŻAK

Antek jest jednym z najmłodszych druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Konin – Morzysław.
Doskonali  umiejętności podczas licznych szkoleń organizowanych przez swoją jednostkę.

  Razem z druhami ze swojej jednostki udziela się też charytatywnie. Z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Koninie, aby umilić seniorom ten dzień. W przyszłości chce zostać strażakiem  i uczestniczyć w akcjach ratowniczych.


LAURA NOWAK – TANIEC

Laura kocha taniec. Na zajęcia taneczne uczęszcza od 3 roku życia  do Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Instruktorem Laury jest pani Katarzyna Łapaj – Strzykowska.


FRANEK KASPRZAK – PIŁKA NOŻNA

Największą pasją Frania jest piłka nożna. Jego  marzeniem jest pozycja bramkarza.
Ulubione powiedzenie Franka brzmi: ,, Dzień bez treningu to dzień stracony”.

Kocha atmosferę meczów i  aplauz widowni. Życzymy mu sukcesów Wojtka Szczęsnego.


MAKSYM AMBROZIAK (BOY MAX) – TANIEC

Max  uczestniczy w zajęciach tanecznych Breaking grupy Body and Soul w Konińskim Domu Kultury. 

Od 3 lat trenuje pod okiem swojego taty Grzegorza (instruktora i uznanego szkoleniowca kadry narodowej  breaking na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu). W 2022 roku wystartował w Ogólnopolskim Turnieju W Kutnie, gdzie awansował do grupy TOP 8. Trenuje również akrobatykę. Jest też zawodnikiem Konińskiego Klubu Sportowego Breaking.


ANTONI ŁĘTOWSKI – AKROBATYKA, TANIEC

Antoś jest uczniem klasy 1a. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął mając 4 latka, natomiast akrobatykę w wieku 6 lat. Uczęszcza na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Tańczy w zespole TOP DANCE KONIN. Instruktorami Antka są p. Agnieszka Łapaj-Lewandowska i p. Justyna Swędrowska


GABRIELA PRAWUCKA-STELMASIK

Gabrysia jest uczennicą klasy 1a, jest utalentowana muzycznie. Swoją pasję rozwija w Państwowej Szkole Muzycznej im. J. Paderewskiego w Koninie w klasie skrzypiec.

Naukę w szkole muzycznej rozpoczęła już w zerówce. Ulubionymi utworami , które wykonuje są ,,Etiuda”, ,,Lulajże Jezuniu”, ,,Piosenka”. Gabrysia czeka na swój pierwszy występ przed  publicznością, który nastąpi już wkrótce. Trzymamy kciuki.


IZABELA WEŁNICKA – SPORT, TANIEC, SZTUKI PLASTYCZNE

Iza jest uczennicą klasy 4a. Jej pasją jest sport, taniec i sztuki plastyczne. Trenuje koszykówkę w klubie MKS MOS Konin. Razem ze swoją drużyną brała udział w wielu turniejach.

Uzdolniona plastycznie, wykonuje prace różnymi technikami, ale szuka też nowych środków wyrazu plastycznego. Swoje umiejętności doskonali w MDK w Koninie. Tanecznie rozwija się w klubie TOP DANCE KONIN, który swoimi występami uświetnia wiele imprez miejskich.


JULIA WARZYNIAK – TANIEC

Uczennica klasy 2B. Od ponad roku trenuje taniec w KDK w Koninie w zespole Code kids, w kategorii Contemporary Balet Solo pod kierunkiem Klaudii Cembrowicz i Marty Merdzińskiej.

Julka kocha taniec, jest utytułowaną tancerką mimo, że jej przygoda z tańcem dopiero się rozpoczyna. Zdobyła 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii Contemporary  Ballet Solo  Female and Male Mini Kids. Najwyższym osiągnięciem Julki jest zdobycie 11 miejsca w Mistrzostwach Świata w kategorii  Contemponary Ballet Solo Female Juveniles /Open Paradaise Bira. Julka jest miłą, uczynną i bardzo empatyczną  dziewczynką.


KAJA BRONIARCZYK – JOGA, MALARSTWO, WOLONTARIAT

Kaja jest uczennicą klasy 4B. To dziewczynka, która ma wiele pasji. Od 6 roku życia uczęszcza na zajęcia plastyczne do MDK w Koninie. Pod kierunkiem pani Moniki Język – Taras wykonuje prace plastyczne różnymi technikami. Jest również miłośniczką jogi.   Poza tym namiętnie czyta książki, a jedząc  ulubioną szarlotkę planuje podróż swojego życia  do Włoch. Kaja jest bardzo empatyczną dziewczynką, oddała swoje włosy na rzecz Fundacji Rak,Roll.


IGOR RACINOWSKI – BOX

Igor klasa 7A. Pasją Igora jest boks. Trenuje od 3 lat w klubie Copa Cabana w Koninie. Brał udział w wielu sparingach . Wytrwale rozwija swój talent  i pasję do tego sportu, regularnie trenując.


IGOR SZACOWNY  – PIŁKA NOŻNA, MALARSTWO

Igor klasa 2A. Pasją Igora jest piłka nożna , którą trenuje od 5 roku życia. Obecnie w szkółce Lecha Poznań Junior w Koninie gra na pozycji napastnika oraz skrzydłowego. Igor jest także utalentowany plastycznie, najchętniej rysuje ołówkiem portrety sportowców.

2021/2022

ESTERA BRANDT – MALARSTWO

” Przygoda naszej córki Estery Brandt z malowaniem zaczęła się od wykonywania szkiców. Pierwsze prace powstawały pod okiem p. Izabeli Kostiukow, na zajęciach w Pracowni ” Pod Galerią”. Obecnie nasza córka maluje w pracowni plastycznej ” Garaż Sztuk” pod okiem p. Doroty Wróblewskiej i p. Kazimierza Gmerka. Prace są tworzone farbami akrylowymi na płótnach różnych formatów. ”

ANTONI LISZKA – PIŁKA NOŻNA

Pasją Antka jest piłka nożna. Przygoda z piłką zaczęła się w drugiej klasie, kiedy to pięknego popołudnia po skończonych lekcjach kolega zapytał się czy Antek pójdzie zagrać w piłkę na boisko. Gra okazała się dla Antoniego ogromnie przyjemna i sprawiała mu dużo radości. Poczuł jak lekko przychodzi mu gra. Po powrocie do domu poprosił mamę, żeby zapisała go do jakiejkolwiek szkółki piłkarskiej.


ERYK SUJKOWSKI – UKŁADANIE KOSTKI

Przygoda Eryka z kostkami zaczęła się w wieku 5,5 lat, kiedy to w pudle z zabawkami znalazł starą kostkę Rubika swojego wujka Radka.

Kostka była nieułożona, więc próbował ją układać, jednak bez wskazówek nie udawało się. Postanowił odkleić naklejki i poprzyklejać je tak, aby kostka wydawała się ułożona. Niestety oderwane naklejki nie chciały się trzymać, a on bardzo chciał mieć „dobrą kostkę”, dlatego na szybko pomalowaliśmy kostkę lakierami do paznokci na 6 różnych kolorów.

Wtedy Eryk znalazł w Internecie, poradniki jak układać kostkę za pomocą algorytmów i zaczęła się zabawa. Musiałam drukować mu różne algorytmy, które tylko dla niego były zrozumiałe (R ,R’, U, U’, L, L’, F, F’, Z, Z’, Y, Y’, B, B’, D, D’, M, M’, X, X’, E, E’)


GABRIELA SIUDA – TANIEC, AKROBATYKA

Pierwsze taneczne  kroki stawiałam  już w przedszkolu.  Potem był występ przed naszą szkołą na uroczystości zakończenia roku szkolnego . No i stało się.  Tak bardzo chciałam tańczyć, że zaczęłam szukać możliwości rozwijania pasji tanecznej. W 2017 roku poszłam na otwarte zajęcia do Konińskiego Domu Kultury. Najpierw próbowałam breakdance u pana Grzegorza, potem u pani Marty jazz i modern i zostałam tam do dziś. Taniec to nie tylko rytm i muzyka, to także ciężka i mozolna praca fizyczna nad ciałem. Dlatego  zapisałam się na akrobatykę do pani Justyny, która pomogła mi rozciągać i uelastyczniać moje ciało i poznawać figury akrobatyczne potrzebne w tańcu.


AMELKA ŁĘTOWSKA -UCZY SIĘ ŚPIEWU W STUDIU PIOSENKI ESTRADOWEJ HIT

Amelka swoją przygodę ze śpiewem zaczęła w wieku 5 lat. Jeszcze jako przedszkolak przeszła eliminacje do konkursu piosenki przedszkolnej ,, DO RE MI “, której finał odbył się w Czerwonaku.

Jako uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 brała udział w różnych konkursach wokalnych i recytatorskich, w których zajęła 3 i 1 miejsca. Zdobyła nagrodę w konkursie piosenki patriotycznej. Brała udział w licznych koncertach i akcjach charytatywnych takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy też dzień pracownika socjalnego.

W 2018 roku razem z Akademią wokalną MDK i zaśpiewała na jednej z Andrzejem Rybińskim. W czerwcu 2014 zdobyła 1 miejsce na konkursie w Wilczynie. W 2020 nagrała piosenkę z Danutą Błażejczykhttps://www.youtube.com/watch?v=gWdrokjyzeo ). Obecnie uczy się śpiewać w Studiu Piosenki Estradowej HIT w Koninie


ARTEM RIABCHUN KLASA 4 – GRA NA AKORDEONIE

Największą pasją Artema jest gra na akordeonie. Może opowiadać o niej godzinami, a szczęście jest najpełniejsze, gdy może wziąć instrument do ręki i zacząć grać.

Zainteresowanie akordeonem zaczęło się w wieku 7 lat. Wtedy na lekcje przyszła nauczycielka ze szkoły muzycznej i opowiedziała dzieciom, co to jest akordeon.  Ten DZIWNY dla wieku instrument bardzo spodobał się Artemowi i poprosił rodziców o próbne lekcje gry na nim. Akordeon jest bardzo wymagającym instrumentem i mało powszechnym, natomiast można zakochać się w brzmieniu które z siebie wydobywa. Od tego czasu Artem chodzi do szkoły muzycznej i uczy się gry na tym instrumencie. Zdobywa nowe umiejętności dając koncerty w domu oraz publicznie.


BORYS SIWEK – TRENUJE Z EKSTRAKLASOWĄ DRUŻYNĄ  WARTA PZNAŃ

Największą pasją Borysa jest piłka nożna. Od I klasy szkoły podstawowej gra w Klubie „ Górnik Konin” na pozycji bramkarza.
Intensywne treningi bramkarskie oraz treningi z drużyną stara się pogodzić z obowiązkami szkolnymi. Trenuje 5 razy w tygodniu, a w weekendy wyjeżdża na turnieje i mecze.
Obecnie rozpoczął treningi z Ekstraklasową drużyną Wartą Poznań, z którą wiąże swoją karierę sportową już od sierpnia, natomiast we wrześniu rozpoczyna dalszą edukację w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Pomimo trudu i wielu wyrzeczeń gra przynosi mu wiele radości i ogromną satysfakcję .


HANNA KAROLCZUK – KLASA 4B – PISANIE KSIĄŻEK

Hania, kiedy była mała, każdego wieczora przed zaśnięciem, opowiadała bratu najróżniejsze historie.  Uwielbiała wymyślać coraz to nowsze bajeczki i pewnego dnia postanowiła spisać opowiadanie „Dlaczego smoku mają łuski?”.

Hania natknęła się, w sieci, na informację o konkursie literackim i postanowiła przesłać bajkę na konkurs. Historyjka  „Dlaczego smoku mają łuski?”, została wyróżniona i opublikowana w książce. Nie należała do długich, jednak od czegoś trzeba zacząć. Po wyróżnieniu w pierwszym konkursie i wydaniu książki Hania miała jeszcze więcej pomysłów na nowe opowieści. Brała udział w kolejnych konkursach literackich i została wyróżniana. Dzięki spisywaniu opowiadań na papierze, może zachować wiele świetnych historii. Pisze kolejną… i nie może doczekać się kiedy ją skończy.

1.Wyróżnienie w konkursie literackim pt. „Golinianie Dzieciom”  organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Golinie  –  opowiadanie  „Dlaczego smoku mają łuski?”, – 2019r.
2.Wyróżnienie w konkursie literackim pt. „Moje wymarzone spotkanie z sową” organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku – opowiadanie “Płomykówka”  – 2020r.
3.Udział w konkursie literackim pt.  „Golinianie Dzieciom” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Golinie  –   opowiadanie  „Pieśń życia”, – jeszcze nie rozstrzygnięty.


MARYSIA WRÓBEL – KLASA 6A  – TANIEC I AKROBATYKA

Marysia przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku lat 3 od zajęć baletowych, natomiast akrobatyka i  pierwsze przejścia to Marysia w wieku 4 lat ? W ciągu 9 lat nauki tańca i akrobatyki pod okiem świetnych instruktorów Marysia poznała tajniki tańca w stylach balet, jazz, modern ale także hip-hop, uwielbiany przez Mańkę.

Taniec w Marysiu życiu przez wiele lat to setki godzin treningów spędzanych na salach tanecznych (zdarzało się że nawet 10-12 h tygodniowo plus zajęcia akrobatyczne). Pot, łzy radości ale i porażki, pokonywanie barier i rozwijanie się jako tancerka, początkowo przez zabawę, obecnie jako świadoma tancerka, a przygoda i pasja trwa nadal mimo że w życiu Marysi pojawiła się druga pasja – koszykówka, w której odnosi również już małe sukcesy.

Marysia brała udział w wielu zawodach, konkursach, festiwalach. Jest laureatką Aplauzu Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, uczestniczką i laureatką oraz reprezentantką Konina, podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization w kategoriach jazz, modern, balet, uczestniczka Mistrzostw Świata w Kategorii jazz, modern, balet – Ossa. Zdobywczyni Grand Prix Festiwalu Tańca Tańczące Trzewiczki a także wiele innych festiwali i turniejów o randze krajowej.

Marysia urodziła się z nadmierną ilością energii i to przełożone zostało z sukcesem na zajęcia dodatkowe w postaci tańca, które przerodziły się pasję, miłość do tańca, wrażliwość, przyjaźnie. Dzięki tańcowi Marysia podróżuje, poznaje nowych ludzi, przełamuje bariery, spędza aktywnie czas, bawi się tańcem i rozwija.

Od dwóch lat Marysia łączy pasję tańca z grą w kosza pod okiem naszych wspaniałych trenerów szkolnych oraz pozaszkolnych, co czyni z  dużymi sukcesami, chociaż połączenie tańca (jego subtelności i delikatności) z mocną i trudną grą w koszykówkę nie jest łatwe, jednak daje Marysi wielką radość i możliwość rozwoju.  


LAURA BĄCZKIEWICZ – KLASA 3B DUBBINGUJE Vampirinę  „ Inę” w Disney Junior

Uczennica naszej szkoły, z klasy 3b – Laura Bączkiewicz, wzięła udział w  amerykańsko-irlandzkim serialu animowanym, który emitowany jest w  stacji telewizyjnej Disney Junior. To serial oparty na bestsellerowej książce dla dzieci. Laura  dubbinguje w nim główną bohaterkę bajki, która nazywa się  Vampirina „Ina” Strachulesku.

Laura podłożyła swój głos w 3 serii, w odcinkach 51-75. To bardzo trudna sztuka, wymagająca perfekcyjnej dykcji oraz posiadania umiejętności modulowania głosem.  Jesteśmy z Niej bardzo dumni! Zachęcamy do oglądania Vampiriny 😉

Zaśpiewała z Andrzejem Rybińskim – POSŁUCHAJ
https://tiny.pl/rjgzv