Zgodnie z tradycją Naszej szkoły 21 września odbyła się Inauguracja Sportowego Roku 2018/2019 połączona z obchodami Dnia Bez Samochodu. Uczniowie klas 1-3 po krótkiej tanecznej rozgrzewce ruszyli do zdobywania poszczególnych sprawności na przygotowanym dla nich przez starszych kolegów i koleżanki torze przeszkód. Klasy 4 rozegrały Turniej Dwóch Ogni Usportowionych , który wygrała klasa 4b.

Starsze klasy po raz pierwszy w historii szkoły odtańczyły „Belgijkę” inicjując tym samym wspólne pląsy. Klasy 5 rozegrały Turniej Palanta, który wygrała klasa 5b. Klasy 6 mierzyły się w Turnieju piłki nożnej gdzie najlepszymi okazali się uczniowie klasy 6a. Turniej koszykówki wygrała klasa 7b a siatkówki klasa 8a.

Nad całością czuwali nauczyciele wychowania fizycznego : Izabela Adamska, Urszula Durska, Piotr Andrzejczak, Tomasz Tomaszewski, Tomasz Tylkowski oraz Bartłomiej Rządkowski.