63 242 47 67 w. 28 – pedagog szkolny ; 116 111 – tel. zaufania dzieci i młodzieży; 800 12 12 12 – tel. zaufania Rzecznika Praw Dziecka ; 800 100 100 – tel. pomoc i online dla rodziców i nauczycieli.

63 242 47 67 w. 28 – pedagog szkolny rozwiązuje problemy uczniów i rodziców, zajmuje się działalnością  profilaktyczną i resocjalizacyjną poprzez m.in. takie  formy działań jak: poradnictwo, rozmowy indywidualne z uczniami i rodzicami, opieka materialna, realizacja programów profilaktyki uzależnień, wywiady środowiskowe, prelekcje, wykłady, treningi asertywności.

116 111- telefon zaufania dzieci  i młodzieży.  Szukasz odpowiedzi na pytania związane z trudnościami młodych osób czy obecną sytuacją w kraju ? Zaglądaj do naszej zakładki “PROBLEMY I ROZWIĄZANIA”.Jesteśmy grupą osób pomagających poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Możesz opowiedzieć nam o tym, co przeżywasz. Anonimowo, bezpłatnie, chętnie i cierpliwie, dyskretnie.

800 12 12 12 – telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Tu również możesz zadzwonić, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien – np. złamał prawo. Telefon jest bezpłatny i czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.

800 100 100  – pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cybeprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych. Bezpłatnie  i anonimowo.Pisz też na: pomoc@800100100.pl