W październiku, jak każdego roku, świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji szkolna biblioteka zorganizowała szereg wydarzeń i konkursów, które były adresowane do wszystkich uczniów w naszej szkoły. Dla uczniów klas młodszych został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem ” Miś – ulubiony bohater literacki”. Starsi uczniowie mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym ” Z książką mi do twarzy – selfie z książką” oraz konkursie plastycznym na najładniejszą zakładkę do książki. Podsumowano także konkurs na ” Najciekawszy wakacyjny dzienniczek lektur”. Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszystkie nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wystawie w holu szkoły.