Dnia 12 października 2018 r.  odbyło się spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską, dziennikarką, autorką wierszyków, książek oraz piosenek dla dzieci oraz scenariuszy i sztuk teatralnych. Jej praca została uhonorowana przez dzieci, które przyznały jej tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu.

Podczas spotkania z uczniami naszej szkoły pani Kalina opowiadała o pracy pisarza, o tym skąd brała pomysły na kolejne powieści i ile czasu zajmuje jej napisanie jednej książki. W trakcie spotkania przytoczyła bardzo dużo anegdot zarówno ze swojego życia prywatnego, jak i zawodowego, czym raz po raz wzbudzała uśmiech na twarzach słuchaczy. Wspominała o podejmowanych przez swojego syna pierwszych próbach pisarskich i własnoręcznie zrobionej przez niego książce o śwince morskiej.