22 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 12 im. Stanisława Moniuszki w Koninie odbyło się podsumowanie XI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „MALOWANE NUTY – BIAŁO-CZERWONA MUZYKA”.
W tym roku, w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, muzyczną inspirację do twórczego działania stanowiły utwory ukazujące uwielbienie dla Ojczyzny, muzykę ludową i narodową. 🙂

Były to utwory: piosenka „Jestem Polakiem”, melodia „Grozik- Poszło dziewczę po ziele i „Polonez” z filmu „Pana Tadeusz”.
Laureatką tego konkursu została uczennica naszej szkoły.
Martyna Broskowska z klasy II B zajęła I miejsce
Nagrodzeni uczniowie obejrzeli krótkie wystąpienie artystyczne przygotowane z w/w okazji, a następnie odebrały dyplomy i ciekawe nagrody. Pani Ewa Jurczenko wręczyła również podziękowania dla nauczycieli, pod kierunkiem których zostały wykonane prace.