Ostatniego dnia stycznia uczniowie klasy 3a uczestniczyli w comiesięcznych spotkaniach z książką w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tematem tego dnia były opakowania foliowe.

Po wysłuchaniu wiersza Igora Sikiryckiego „Sznurek Jurka” i rozpoczęliśmy dyskusję o śmieciach. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie wyrzuca się ich na ulicę, do lasu czy na trawnik, tylko w koszu jest ich miejsce. Domowe odpadki należy jeszcze posegregować.
Wspólnie ustaliliśmy, co powinno znaleźć się w pojemniku z napisem „Plastik”. Wyjaśniliśmy sobie, dlaczego należy segregować śmieci i dlaczego należy ograniczyć używanie opakowań foliowych. Dzieci obejrzały wystawę, na której zgromadzone były różne produkty w torebkach foliowych.
Kolejnym pytaniem, z którym zmierzyli się uczniowie było: „Co możemy zrobić, aby ograniczyć ilość zużywanych toreb foliowych”. Odpowiedzi i pomysły były bardzo różne, jedną z nich było, że torbę możemy wykorzystać wiele razy. Hmm, ale gdzie i jak je przechowywać w domu? Nauczyliśmy się je składać w ten sposób, aby zajmowały, jak najmniej miejsca w fantazyjny rożek.
Na zakończenie naszych zajęć podsumowaliśmy naszą „burzę mózgów” i spotkanie zakończyliśmy przyjemną zabawą, wykorzystując do niej nakrętki od butelek, bo różnym przedmiotom, nawet torbom foliowym możemy dać „drugie życie”, a nie od razu wyrzucać je na śmietnik.