Dnia 01.04.2019 r. uczniowie klas IVd, Va, Vd odbyli wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po Krakowskim Przedmieściu. Odwiedziliśmy  Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski, Kościół św. Anny – Kolumnę Króla Zygmunta III Wazy, Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela, Pałac Prezydencki,  Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki Warszawskiej i Małego Powstańca.

Kolejne wrażenia czekały na młodzież w głównym gmachu Telewizji Polskiej. Na początek przewodnik zaprosił nas do reżyserki TVP, gdzie realizowane są wszystkie programy. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca poszczególnych osób przygotowujących program. Jak się okazało, cały ten proces jest niezwykle trudny i wymaga pełnego profesjonalizmu.

Następnym punktem zwiedzania była wizyta w studiu nagraniowym, w którym realizuje się takie programy jak „Jaka to melodia” czy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pan przewodnik opowiedział o tajemnicach telewizji i „magicznych sztuczkach” związanych przede wszystkim z grafiką komputerową, światłem i scenografią. Na koniec zwiedzania gmachu Telewizji Polskiej na wycieczkowiczów czekało studio „Pytania na śniadanie”. Dzieci były zachwycone, gdyż dla niektórych to ulubiony program telewizyjny.  Ostatnim punktem zwiedzania TVP było muzeum, którym zgromadzono pamiątki z początków funkcjonowania telewizji.  Każdy zainteresowany mógł sfotografować się na tak zwanej ściance celebrytów. Dzieci miały również okazję spotkać Ewę Chodakowską – polską trenerkę fitness oraz kilka osób ze znanych i oglądanych programów telewizyjnych. Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem Stadionu Narodowego. Uczniowie mieli okazję zajrzeć na zaplecze stadionu, ale także podążać drogą prowadzącą na murawę stadionu i poczuć się jak prawdziwi piłkarze. Podczas zwiedzania przewodnik opowiadał uczniom o historii stadionu i odbywających się na nim imprezach sportowych i muzycznych. Wszyscy byli pod wrażeniem wielkości i możliwości użytkowych stadionu. Ta krótka wycieczka pozwoliła uczniom przenieść się nie tylko w świat kibica, ale i zawodowego piłkarza.  Pomimo napiętego planu wycieczki dzieci do końca pozostały pełne energii i sił. Wyjazd ten to wspaniała lekcja historii, sztuki, przyrody, ale również czas kiedy mogliśmy pobyć razem. Takie wyjazdy integrują, uczą i pozostają na długo w pamięci. Organizatorki wycieczki: Anna Gaj, Joanna Adamczyk.