Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

Egzaminy ósmoklasistów w SP nr 4 w Koninie odbędą  się w następujących dniach:

• 15.04.2019r. (poniedziałek) –  j. polski,
  • 16.04.2019r. (wtorek) –  matematyka,
  • 17.04.2019r. (środa) – j. angielski.

Krótkie przypomnienie procedur.

1. Czas trwania egzaminów:
  2. Język polski – 120 minut / 180 minut dla uczniów z wydłużonym czasem pisania egzaminu,
  3. Matematyka – 100 minut / 150 minut dla uczniów z wydłużonym czasem pisania egzaminu,
  4. Język angielski – 90 minut / 135 minut dla uczniów z wydłużonym czasem pisania egzaminu.
  5. Uczniowie przychodzą do szkoły w stroju galowym o godzinie 8.15  we wszystkie dni egzaminu.  Zostawiają nakrycia, odzież  wierzchnią, torebki itp. w wyznaczonym miejscu, deponują w sekretariacie komórki  i inne urządzenia telekomunikacyjne, korzystają z WC.
  6. Do godziny 8.25 każdy uczeń zobowiązany jest sprawdzić na wywieszonej liście kolejność wchodzenia do sali egzaminacyjnej.
  7. O godzinie  8.25 wszyscy uczniowie ustawiają  się przy sali jeden za drugim wg kolejności z listy. Każdy w ręku ma ważną legitymację, przybory do pisania (czarny długopis, najlepiej 2), w przypadku matematyki dodatkowo można przynieść linijkę.
  8. Tożsamość osoby zdającej potwierdzona jest legitymacją szkolną. W przypadku braku legitymacji , tożsamość ucznia potwierdza dyrektor szkoły lub inna wyznaczona osoba.
  9. O godzinie 8.30 wyczytani uczniowie wchodzą do sali egzaminacyjnej zgodnie z listą zdających. Uczeń podchodzi do stolika, gdzie znajduje się nauczyciel z zespołu nadzorującego egzamin. Pobiera tam  kopertę, w której znajdują się paski z kodem i naklejki, losuje numer stolika i podaje go nauczycielowi. Zajmuje wylosowane miejsce.
  10. Do sali egzaminacyjnej nie wolno wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
  11. Uczniowie mogą ze sobą mieć małą butelkę wody, którą po wejściu stawiają przy swoim stoliku.
  12. Po wejściu do sali egzaminacyjnej uczeń nie opuszcza jej. Chyba, że ma uzasadniony powód, wówczas wyjście będzie kontrolowane i odnotowane.
  13. W sali egzaminacyjnej uczniowie zachowują ciszę i spokój, uważnie słuchają przewodniczącego zespołu nadzorującego egzamin i wykonują jego polecenia.
  14. Egzaminy rozpoczynają się każdego dnia o godzinie 9.00.
  15. Udział w egzaminach jest dla ucznia obowiązkowy.

Zbigniew Kosmalski

Dyrektor SP Nr 4 w Koninie