W marcu nasza szkoła przystąpiła do Konkursu Pix2019 – Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu. Od tego czasu przez kilka tygodniu 44 uczniów z klas IV – VIII wykonywało zadania przed konkursowe.  Na tydzień przed eliminacjami musieli wykonać tzw. zadania na rozgrzewkę.

13 marca do eliminacji przystąpiło 31 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: SKILLED (klasy IV – V) i MASTER (klasy VI – VIII). Do finału w grupie SKILLED dostało się 9 uczniów:  Mateusz Szymczak i  Piotr Myśliński z klasy Vd (maksymalna ilość punktów), Jakub Kołodziejski z klasy VA,  Marysia Skrzypińska i Hania Karolczuk z klasy IV b, Hania Dziopa i Gabrysia Siuda z klasy Vb  oraz Julka Gajewska i Hania Ratajkiewicz z klasy V c.

W grupie MASTER do finału dostało się 4 uczniów: Dominika Kostrzak z VII a oraz z klasy VIII B Wiktor Bąkowski, Mateusz Mańczak i Mateusz Skrzypiński  uzyskując maksymalną ilość punktów.

Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!