“Misja Bekkera” to hasło projektu KIG do którego z naszej szkoły zostali zaproszeni uczniowie klasy 6a. Całe przedsięwzięcie składało się z trzech etapów.

Pierwszy to udział w warsztatach, które miały na celu przybliżenie postaci najsłynniejszego konińskiego wynalazcy. Drugim była gra miejska gdzie uczniowie musieli zaprojektować strój astronauty, nagrać ruch księżycowy, napisać bajkę i list do innych cywilizacji, rozwiązać testy wiedzy czy stworzyć z własnych ciał łazika. Ostatnim była praca plastyczna. Uczniowie 6a wraz z rodzicami i wychowawcą spotkali się pewnej niedzieli i wspólnie skonstruowali ogromną instalację z łazikiem w roli głównej.

Było warto gdyż Misja Bekkera zakończyła się dla  klasy 6a ogromnym sukcesem . Po podliczeniu punktów z wszystkich etapów: warsztatów, gry terenowej oraz prezentacji pracy plastycznej nasza reprezentacja wygrała pokonując w rywalizacji grupy z SP 3, SP 9 oraz SP12 Gratulacje dzieciaki ???