Ze strony www.lisekibisek.pl można bezpłatnie pobrać pięknie ilustrowane opowiadania o Lisku Ibisku, scenariusze lekcji dla nauczycieli klas I – III szkoły podstawowej oraz ćwiczenia dla całej rodziny. Projekt zrealizowała Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Jej podopieczni i wolontariusze nagrali wszystkie opowiadania więc dzieci, które jeszcze same nie czytają, mogą ich posłuchać!

Nowy projekt edukacyjny dla dzieci z klas I-III. Tytułowym bohaterem jest Lisek Ibisek, który pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat. Przeżył mnóstwo przygód i poznał wiele dzieci (w tym dzieci z niepełnosprawnościami), które nauczył m.in. tego, jak pokonać strach, jak rozwijać swój talent, jak ze sobą uczciwie rywalizować, pomagać innym i dbać o przyrodę.