W dniu 22 marca 2024r. uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach z okazji Światowego Dnia Wody, które odbyły się w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności – Sowa w Gosławicach. Dzieci przeprowadzały eksperymenty i niezwykłe doświadczenia związane z wodą. 🙂

Na zakończenie każde dziecko otrzymało drobny upominek – niespodziankę. Poza tym Strefa Sowa, to miejsce, gdzie poprzez zabawę dziecko zdobywa wiedzę i poznaje świat, czego mogły doświadczyć pierwszaki. Oprócz tego dzieci odwiedziły Mikroskalę, gdzie mogły oglądać różne makiety przyrodnicze i filmowe, a także  mogły wykazać się swoimi umiejętnościami w budowaniu z klocków. Jednak największą atrakcją dla dzieci było kulkowe tsunami. To był dzień pełen wrażeń, gdzie oprócz nauki było dużo dobrej zabawy.